Вівторок, 19.03.2024, 04:23
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Радіо ПРОМЕТЕЙ
Друзі сайту
Бурштин РУСЛАНА ШЕВЧУК Композитор ФОТО-ВІДЕО СЕРВІС Художня самодіяльність м. Бурштин 1970-1972 роки. Мій парфум
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Знаменною подією в культурному житті Бурштина стало відкриття у вересні 1971 р. Палацу культури «Прометей». Окрім двох актових залів у цьому будинку розмістилися спортивний зал, численні кімнати для гурткової та секційної роботи, гримерні, костюмерні, ігрові кімнати. Близько 200 учасників художньої самодіяльності селища (вокальний ансамбль, чоловічий квартет, капела бандуристів, хор, естрадний та духовий оркестри, танцювальний ансамбль) нарешті отримали приміщення для регулярних репетицій і виступів.
Першим директором бурштинського Палацу культури став Володимир Ільїн. Його наступниця Ганна Гочіяєва керувала закладом упродовж 15 років. Тривалий час вона була художнім керівником агіткультбригади ПК «Прометей» та режисером драмгуртка. Із 1994 р. колектив очолював Андрій Віщук.
На початку 70-х років вокальний ансамбль під керівництвом Людмили Степанюк, вокально-танцювальний ансамбль «Атлантик» і хорова капела працівників медсанчастини, що займалися при Палаці культури, досягли піку популярності. Хор медиків навіть був нагороджений дипломом III ступеня і бронзовою медаллю республіканського фестивалю.
Своєю Alma mater Палац культури «Прометей» називали та й досі називають близько 20 художніх колективів Бурштина. Декотрі з них у 70— 90-х роках були гордістю всієї Івано-Франківської області. За видатні досягнення й заслуги в галузі культури звання народних присвоєно ансамблю танцю «Вихор», дитячому зразковому ансамблю танцю «Вогник», зразковому ансамблю бально-естрадного танцю «Перлина», жіночому вокальному ансамблю «Берегиня» та хоровій чоловічій капелі «Дзвін».

Народний ансамбль танцю «Вихор», дитячий зразковий ансамбль танцю «Вогник»
Заснувало ці колективи у 1971 р. подружжя Іван та Галина Пушкар. Галина Степанівна дотепер є їхнім художнім керівником. У 1977 р. ансамбль «Вихор» одержав почесне звання народного. Супутник «Вихора» - дитячий зразковий ансамбль танцю «Вогник». Багато його колишніх учасників здобули спеціальність хореографа і зараз працюють у професійних танцювальних колективах України.
Обидва творчі колективи є дипломантами всеукраїнських і всесоюзних конкурсів, нагороджені бронзовою та срібною медалями за участь у різноманітних фестивалях. Ансамбль «Вихор» неодноразово запрошували виступати в урядових концертах. Побував він і за межами України — в Молдові, Румунії й Литві.
Народний жіночий вокальний ансамбль «Берегиня»
Вокальний ансамбль «Берегиня» створений колишнім художнім керівником Палацу культури «Прометей» П. Бачинським, який упродовж 12 років вкладав у нього всю свою творчу енергію: підбирав новий оригінальний матеріал для виконавців, шукав вдалі варіанти інтерпретації української пісні. Після трагічної загибелі керівника співочий колектив очолив Ігор Дмитришин.
Вокальний ансамбль часто бере участь у фестивалях та концертних програмах як в Україні, так і у близькому зарубіжжі. «Берегиня» неодноразово ставала лауреатом всеукраїнських конкурсів та фестивалів, отримувала дипломи і грамоти. У 1994 р. ансамблю присвоєно звання народного.
Вокальний ансамбль «Смерічка»
Естрадний дівочий вокальний ансамбль «Смерічка» заснований 1986 року художнім керівником Галиною Римар, яка й досі його очолює. Колектив є постійним учасником всіх мистецьких заходів та концертів, що проходять у Палаці культури. Завдяки «Смерічці» молодь міста полюбила популярну українську пісню і залюбки ходить на виступи ансамблю.


Драматичний гурток
У 80—90-х роках XX ст. велику популярність у Бурштині здобув аматорський драматичний гурток. У його роботі брали участь представники різних поколінь - і молодь, і старші. Довголітнім режисером театральної трупи була директор Палацу культури Ганна Гочіяєва. Колектив ставив п'єси класиків української літератури І. Котляревського, М. Старицького, І. Карпенка-Карого, а також твори сучасних письменників. На базі бурштинського драмгуртка випускники режисерських відділів Калуського та Львівського культосвітніх училищ захищали творчі дипломні роботи.
Бурштинські самодіяльні актори побували зі своїми виставами в різних містах і селах району й області. їхні сценічні виступи мали незмінний успіх у глядачів і зривали бурю аплодисментів. Високу акторську майстерність демонстрували учасники драмгуртка Катерина Герасимович, Олександра Гутник, Руслана Гочіяєва, Руслан Задерецький, Марія Карпів, Василь Любих, Петро Савка, Марія Яковенко, Микола Яцків.

Вокальна студія естрадних виконавців
Уже добрий десяток років у Палаці культури «Прометей» діє вокальна студія естрадних виконавців, якою керує член Національної ліги композиторів України Ігор Іванців. Тут займаються як юні, так і дорослі бурштинці. Члени творчого колективу брали участь у музичних фестивалях «Чорноморські ігри» (м. Скадовськ), «Молода Галичина» (м. Новояворівськ), «Кришталевий жайвір» (м. Тернопіль), «Надія» (м. Львів), «Золотий тік» (м. Галич), «Крок до зірок» (м. Київ), «Червона рута» (м. Київ). У студії зросли такі відомі виконавці, як Віталій Бобкович, Ганнуся Ворончак, Віктор Грибик, Оксана Грицай (Міка Ньютон) , Микола Джумак, Ірина Дидик, Ігор Дмитришин, Оксана Романюк. Великі надії керівник покладає на юних вихованців, які вже зарекомендували себе на різноманітних естрадних фестивалях – Аліну Чабан, Софійку Терлецьку, Павлика Даниліва.
В жовтні 2006року в приміщенні Палацу культури „Прометей” відбувся творчий вечір композитора з нагоди його 50-ліття. Бурштинцям дарували своє мистецтво та вітали ювіляра вже відомі співаки: Віктор Грін, Василь Мельникович, Міка Ньютон, Оксана Романюк, Василь Левицький.


Зразковий ансамбль бально-естрадного танцю «Перлина»
Ансамбль бально-естрадного танцю створений у 1988 р. Він є одним із найчисельніших мистецьких об'єднань (близько 80 осіб) при Палаці культури. Багато років незмінним художнім керівником колективу була Ірина Тищенко. Її вихованців нагороджували грамотами і призами за участь у багатьох фестивалях та конкурсах: «Галицька писанка»(м. Галич), «Фест-2000» та «Фест - 2001» (м. Івано-Франківськ), «Прикарпатські візерунки» (м. Коломия). Юні танцюристи виступали із власними концертами у м. Дністровську (Молдова) та м. Ладижині (Вінницька область).
Хореографічні композиції «Перлини» відзначаються оригінальністю та неординарністю. Творчі звіти колективу проходять у формі танцювальних феєрій. У 2001 р. ансамблю «Перлина» присвоєно почесне звання зразкового танцювального колективу.
В 2004 році керівником ансамблю стала вихованка Ірини Володимирівни Руслана Полозяк. Вона продовжила довголітні традиції колективу, внесла нові творчі ідеї та задуми в хореографічні постановки.
З 2006 року керує колективом Людмила Іванівна Ляшенко. Під її керівництвом учасники „Перлини” стали лауреатами міжнародного фестивалю естрадного мистецтва „Зорепад” (м.Коломия). А в 2008 році цей ансамбль відсвяткував своє 20-ліття видовищним дійством, яке тривало понад 3 години і не залишило байдужим глядачів.




Самодіяльний народний чоловічий хор «Дзвін»
У серпні 1989 р. з ініціативи бурштинського осередку НРУ в селищі було створено чоловічу хорову капелу «Гомін», до якої увійшли люди найрізноманітніших професій. Очолив її директор музичної школи Іван Зобків, який до того багато років був художнім керівником хорової капели Бурштинської медсанчастини. У виконанні «Гомона» звучали козацькі, стрілецькі, народні пісні, а також твори українських класиків. Особливу популярність здобули пісні Романа Купчинського, Богдана й Левка Лепких, Миколи Леонтовича, Миколи Лисенка. Дуже любили глядачі пісні «Закувала та сива зозуля», «Ой зійшла зоря над Почаєвом», «Боже великий єдиний» та ін.
У 1990 р. частина учасників «Гомону» утворила новий колектив — чоловічий хор «Дзвін». Хористи досягли високого творчого рівня і з ентузіазмом долучилися до національного відродження краю. Виступи «Дзвону» з концертами та агітаційними промовами у різних регіонах держави на початку 90-х вселяли людям впевненість у правильному шляху України.
Чимало сил для становлення й розвитку колективу доклали його художні керівники: нині вже покійні Іван Зобків та Микола Сокіл, а також Ярослав Лашків, заслужений працівник культури Євген Падучак, теперішній диригент хору Володимир Боднар, концертмейстер Оксана Лісовська. У 1993 р. «Дзвін» зайняв 2-ге місце на Всеукраїнському конкурсі хорового мистецтва в Києві. У різні роки колектив був нагороджений численними дипломами та грамотами, цінними призами й сувенірами.
Естрадний вокально-інструментальний гурт «Нюанс»
Створений у 1994 р. Найактивнішими учасниками й солістами гурту є Руслан Задерецький та Ірина Шибівська. Під керівництвом молодого перспективного музиканта Олександра Бандури творчий колектив бере участь у різних музичних фестивалях та конкурсах.Соліст гурту Руслан Задерецький працює в Палаці культури художником-оформлювачем і оператором, та попри те є творчо обдарованою людиною. Руслан брав участь у театральних постановках драматичного колективу, був ведучим концертних програм. Зараз постійно оновлює свій пісенний репертуар. Твори в його виконанні вражають своєю пронизливістю, мелодійністю і не залишають байдужим жодного слухача.


Вокальний гурт «Перехрестя»
Один із наймолодших вокальних колективів при Палаці культури засновано в липні 1997 р. Він дуже популярний у Бурштині та далеко за його межами, хоча в його складі є лише три виконавці: художній керівник І. Крутиголова, соліст В. Борисов та флейтист А. Рисак. За короткий час свого існування гурт став триразовим лауреатом музичного фестивалю «Золотий тік», дипломантом Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута», Всеукраїнських гранд-фестивалів «Перлини сезону— 1999» та «Перлини сезону— 2000». «Перехрестя» виконує
класичні й народні пісні, демонструє власну інтерпретацію джазу та блюзу. Для музичного супроводу своїх творів хлопці використовують дві гітари і флейту, але це не заважає виконавцям передавати всю гаму звуків живої акустичної музики та надавати їй неповторного звучання. Члени гурту самі пишуть слова й музику до своїх творів та підбирають репертуар концертів. Зараз «Перехрестя» готує до виходу у світ перший альбом.

Окрім колективів художньої самодіяльності, Палац культури став домівкою і для гуртків технічної творчості. У 70—80-х роках багато юнаків та дівчат опановували ази суднобудування, авіамоделювання, художньої фотографії. Особливе зацікавлення в дітей і молоді викликав радіотехнічний гурток, створений у 1973 р. з ініціативи програміста цеху теплової автоматики і вимірювань Бурштинської ДРЕС С. Бондаренка. Він проводив заняття гуртка близько 15 років. Інженер-раціоналізатор розширив сферу діяльності своїх підопічних, запропонувавши їм зайнятися вивченням електронно-обчислювальної техніки. У кінці 80-х О. Бондаренко разом зі своєю дружиною стали конструювати комп'ютер. Мікросхеми знаходили у технічних журналах. Так на початку 1988 р. вони створили перший персональний комп'ютер у Бурштині. Незважаючи на дещо обмежені функції, він давав можливість досить успішно здійснювати різноманітні математичні розрахунки, грати в комп'ютерні ігри. Після виїзду керівника гуртка із селища секцію очолив її колишній вихованець О. Глазков. Він повторив спробу свого наставника і створив власний персональний комп'ютер «Фахівець», який умів виконувати математичні завдання, креслити геометричні фігури, керувати деякими домашніми побутовими приладами.


У 1979 р. при Палаці культури став діяти клуб філателістів. Він мав дитячу й дорослу секції, до яких записалося понад 50 осіб. Завдяки сприянню членів клубу в Бурштині відкрили магазин «Союздрук», де колекціонери могли придбати чи обміняти марки й конверти, звірити куплені раритети зі спеціальними каталогами. Часто у «Прометеї» винаймали приміщення курси крою і шиття та вивчення іноземних мов.
Відразу після здачі будівельниками Палацу культури кілька кімнат віддали для бібліотеки, фонди якої склали колишні книгозбірні будкому та завкому Бурштинської ДРЕС. Із 1973 р. заклад очолює Катерина Герасимович. На даний час абонементом завідує Галина Любінець, читальним залом — Ганна Конар, дитячим відділом — Богдана Українець. Вони регулярно організовують виставки, пропагують нову літературу. Бібліотека має добре укомплектований фонд художньої та науково-технічної літератури. На час заснування книгозбірні в ній налічувалося до 10 тисяч книг, зараз же — близько 26 тисяч.
У кінці 90-х розгорнув свою діяльність молодіжний творчий клуб «Чорний лебідь» -(керівник Наталя Кобель). Ініціаторами всіх цікавих задумів були Світлана Гриців, Світлана Липовецька, Євгенія Корнієнко, Лідія Мазур. Члени цього об'єднання стали призерами обласних та всеукраїнських конкурсів КВК, проводили творчі вечори й конкурси, брали участь у всіх святкових заходах у місті й районі.
Активно діяли у «Прометеї» культмасовий і дитячий сектори, якими керували Руслана Гочіяєва й Олександра Гутник. Вони організовували різноманітні масові заходи: естрадні шоу-програми, концерти, тематичні вечори до різних державних та релігійних свят.
Дуже полюбилися жителям міста конкурсні програми різних вікових груп: «Міс Осінь», «Панночка-Весняночка», «Попелюшка--2000», „Валентинова зірочка”, „Бурштинове сяйво”, „Бурштинська царівна”, організатором та режисером яких була Руслана Гочіяєва (Шевчук).
У 90-х роках масові видовища організовувалися до чергових ювілеїв незалежності України. На них майже завжди зі своїми найкращими номерами виступали хорова капела «Дзвін», вокальний ансамбль «Берегиня», ансамблі танцю «Вихор» і «Перлина». Популярною формою розваг стали народні гуляння з конкурсами, вікторинами, іграми-забавами тощо.
Останніми роками в Палаці культури займаються два гурти рокової музики „Зворотна тяга” та „Ананас”. Вони мають багато прихильників не тільки у Бурштині. Хлопці постійно організовують фестивалі рокової музики такі як „Енергетичний вихор” та „Покоління”. Остання акція була благодійною і кошти передані у Бурштинський будинок для людей похилого віку.
З 2004 на базі зразкового ансамблю бально-естрадного танцю „Перлина” почала діяти районна громадська молодіжна організація „Оберіг”. Це молодіжне об’єднання, яким керує Руслана Шевчук. „Оберіг” займається організацією різноманітних шоу-програм, конкурсів та культурно-мистецьких заходів. Метою даного об’єднання є залучення бурштинської молоді до активної участі у мистецькому житті міста. Всі концерти цієї формації є благодійними. Кошти від них передаються дітям –сиротам та дітям з обмеженими фізичними можливостями.
Є в Палаці культури „Прометей” дитячий ансамбль скрипалів, яким керує Городиська Р.М.
У філії Галицької малої академії мистецтв у художній школі, що діє при ПК „Прометей” займаються діти, які прагнуть бути художниками-модельєрами, оформлювачами.
Прекрасно себе зарекомендував духовий оркестр під керівництвом Василя Кузіва. Без цього колективу не обходиться жоден мистецький захід Бурштина. Духовий оркестр є лауреатом багатьох українських та міжнародних конкурсів і фестивалів духової музики.
Крім цього діють гурток англійської мови під керівництвом Тарнавської О.Е., де займається близько 80 дітей і одержують прекрасний рівень знань та комп’ютерний гурток, яким керує Косінов В.Д. Тут всі бажаючі можуть освоїти ази комп’ютерної справи, навчитись користуватись мережею Інтернет.
Новостворене вокальне тріо „Вербонька”
під керівництвом Надії Якимович припало до душі бурштинцям. Їх мелодійні пісні та злагоджені голоси прикрашають концертні програми колективу „Прометею”.  Керівник тріо  Надія Якимович працює в Палаці культури з 1994 року. Тоді разом з Миколою Магометою, Ларисою Сенів, Тетяною Данильчук, Юлією Процик вона створила вокальний ансамбль "Калина", який пропагував автентичну народну пісню, виконуючи давно забуті речі. Немалий особистий вклад внесла Надія Якимович у концертні програми Палацу культури. Її сольні естрадні номери завжди відзначаються яскравістю та професійністю виконання.

На даний момент при Палаці культури діють 18 творчих колективів культурно-мистецького й технічного напрямків. У них займаються 550 жителів Бурштина та навколишніх сіл.
Із червня 2008 року очолює колектив Палацу культури „Прометей” Руслана Шевчук – продовжувач творчої династії Гочіяєвих -Шевчук . Вона почала свою роботу у Палаці культури в 1989 році після закінчення Калуського культосвітнього училища на посаді керівника драматичного гуртка, пізніше стала педагогом-організатором, а з 1992 року - завідувачем культурно-масовим сектором.

Іванців Ігор — композитор, аранжувальник, керівник студії естрадних виконавців при Палаці культури «Прометей». Закінчив Снятинське
культосвітнє училище та музичний факультет Івано-Франківського педінституту (під час навчання в якому був художнім керівником ансамблю «Гуцулочки»). Співпрацює з поетами Я. Ткачівським, Б. Кучером, О. Смиком, П. Нарівним, В. Наконечним, а свого часу — з покійним нині Р. Юзвою. Понад 70 пісень композитора виконують народні артисти України Володимир Пірус і Богдан Сташків, заслужені артисти України Ярослав Крайник та Ольга Щербакова, популярні молоді співаки Віктор Грибик (Віктор Грін) і Оксана Грицай (Міка Ньютон). Пісні І. Іванціва «Колискова» і «Джерело» на вірші Р. Юзви та «Марія» на слова П. Марусика ставали переможцями хіт-парадів. Композитор провів 3 авторські вечори (у 1996, 2001 та 2006 роках) та випустив магнітоальбоми «Кольорові сни» й «Усе життя шукаєш пісню». Його пісні часто звучать на українському телебаченні та радіо. Готується до виходу збірник авторських творів.
Ігор Іванців є учасником і членом журі провідних музичних фестивалів «Чорноморські ігри» (м. Скадовськ), «Кришталевий жайвір» (м. Тернопіль), «Надія» (м. Львів), «Золотий тік» (м. Галич). Більшість пісень композитора народилися в Палаці культури «Прометей», де він працює й зараз.


Романюк Оксана — співачка, одна з найтитулованіших учасниць вокальної студії естрадних виконавців при Палаці культури «Прометей»: дипломант II Міжнародного фестивалю-конкурсу української пісні «Золоті трембіти» (1996), II Регіонального фестивалю «Пісні Опілля» (1998), переможець дитячого пісенного фестивалю «Золотий тік» (1999) та конкурсу солістів-вокалістів Галицького району. У 1999 р. здобула перемогу на районному конкурсі до 185-річчя від дня народження Т. Шевченка й отримала диплом лауреата музичного конкурсу «Весняні дзвони Артеку». Оксана дебютувала як співачка у 5-річному віці з піснею «Україночка». Навчалася в Бурштинській музичній школі по класу скрипки (вчитель Р. Городиська).  В 1998 році Оксана почала займатись в вокальній  студії естрадних виконавців Ігора Іванціва. Разом із своїм наставником Оксана об'їздила багато Українських і міжнародних фестивалів, на яких займала переважно тільки призові місця.  Виступала в Києві, Львові, Івано-Франківську, Дрогобичі, Снятині, Дністровьку. Зараз Оксана працює у Палаці культури керівником вокального гуртка.

Copyright VENT © 2024
Сайт управляється системою uCoz